Шановні колеги!

Шановні колеги!

Щиро вітаємо Вас із величним християнським святом Воскресіння Христового!

Новинавсі друкуватиДрукувати

С.Лукомська: Народжуваність зростає, а нація вимирає…
2010-01-19 17:24:00

С.Лукомська: Народжуваність зростає, а нація вимирає…

На початок минулого року Держкомстат нарахував українців 46,14 мільйона, а, за прогнозами статистиків, на 1 січня 2010 року населення держави становить 45,97 мільйона – на 170 тисяч менше. У Хмельницькому регіоні з початку 2009 року нас стало менше на 5,8 тисяч і станом на 1 листопада в області проживало 1335,5 тисячі осіб. Хоча на Хмельниччині останніми роками рівень смертності знижується, - зауважує С.І.Лукомська, заступник начальника управління Головного управління праці та соціальної захисту населення ОДА, заступник Голови ХОО Єдиного Центру.

Але не тільки високий рівень смертності є причиною зниження чисельності населення, а й низька народжуваність. Так, вона із року в рік зростає, але явно недостатньо навіть для простого відтворення нації. На одну жінку припадає 1,3-1,4 дитини, хоча для стабілізації чисельності потрібно хоча б 2,2-2,3 дитини на одну матір. Хоча варто зауважити, що 2009 року Україна встановила рекорд із народжуваності за часів незалежності: 530 тисяч малюків. І Хмельниччина намагається не відставати від держави загалом - за 2009 рік народилось близько 13 тисяч дітей, що на тисячу більше, ніж позаминулого року.

«Без сумніву, - зазначає Світлана Іванівна, - значну роль у зростанні народжуваності відіграла виплата допомоги сім'ям. Жінки відчули впевненість у завтрашньому дні. Зросла кількість матерів, які вирішили народити вдруге-втретє. Наразі «фінансовий стимул» з боку держави не такий і малий: 12,5 тисяч гривень на першу дитину, 25 – за другу, 50 тисяч – за третю і наступні».

С.Лукомська впевнена, що Україні потрібно активніше позичати досвід цивілізованих країн світу, в яких існує практика страхової медицини. Щомісяця громадяни роблять відрахування до відповідного фонду, проте не мають клопотів, якщо потрапляють до лікарні. У деяких країнах, наприклад, у Росії, майбутня мама отримує від держави пологовий сертифікат, з яким можна звернутися у будь-яку клініку, де усі витрати на утримання хворої, процедури, можливу операцію оплатить держава.

«Нині на Хмельниччині майже усюди в пологових будинках створені добрі умови. - констатує Світлана Іванівна. - Модернізовано пологові будинки в Шепетівці, Городку, Славуті, Чемерівцях тощо. Усі центри на сто відсотків забезпечені персоналом. Щодо запровадження страхової медицини, то лікарі прихильно ставляться до такої ідеї. Запровадження страхової медицини, без сумніву, сприятиме збільшенню кількості новонароджених».

Заступник Голови обласної організації Єдиного Центру впевнена, що реформа медицини вже давно назріла і що обов’язкове медичне страхування потрібне. Єдиний Центр також вже неодноразово розглядав цю проблему, й також виступає за впровадження медичного страхування. «На сьогодні у Верховній Раді вже лежить такий законопроект. Маємо надію, що після виборів депутати зможуть приступити до розгляду питання щодо медичного страхування в Україні», - підкреслила С.Лукомська.

 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"