Шановні колеги!

Шановні колеги!

Щиро вітаємо Вас із величним християнським святом Воскресіння Христового!

Позиція партії друкуватиДрукувати

Місцеві вибори

В.КОЛІЩАК: Потрібно приймати продумані політичні рішення
2010-02-18 12:52:00

В.КОЛІЩАК: Потрібно приймати продумані політичні рішення

16 лютого парламент ухвалив постанову «Про визнання такою, що втратила чинність постанови Верховної Ради України «Про призначення чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів у 2010 році». Цією постановою скасовується рішення парламенту, яким передбачалося проведення виборів 30 травня 2010 року. Разом із тим у документі не вказана дата, на яку перенесено вибори. «Через такі непродумані політичні кроки страждають інтереси місцевих громад», - підкреслює Голова Хмельницької обласної організації Єдиного Центру В.Коліщак.

 «Рішення, яке прийняла Верховна рада про скасування місцевих виборів 30 травня було політичним, а не правовим, - вважає політик. - Депутати Єдиного Центру не підтримували це рішення, адже потрібно змінювати систему місцевих виборів, а не дату їх проведення. Парламенту потрібно терміново оголосити дату місцевих виборів, які повинні відбутися до кінця цього року. Верховна Рада має діяти виключно в межах законодавчого поля».

«Потрібно якнайшвидше прийняти зміни до законодавства щодо проведення виборів саме на основі відкритих партійних списків. Це дозволить повернути відповідальність у владу, посиливши зв’язок депутатів із виборцями», - зазначає В.Коліщак. Політик також нагадує, що Єдиний Центр послідовно виступав за те, щоб змінити систему виборів на місцях. Принципова позиція Єдиного Центру – «місцеві вибори повинні проходити за новою виборчою системою», яка передбачає відкриті виборчі списки; вибори міських голів у два тури. 

«Законопроект щодо запровадження змін вже пройшов обговорення в комітетах парламенту і готовий до прийняття. Тому перепон для прийняття цих законодавчих змін немає, - наголошує Віктор Михайлович. - Виборцю потрібно повернути право самому визначати, хто достойний представляти його інтереси в парламенті та місцевих радах». 

 

Останні новинивсі

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"