Шановні колеги!

Шановні колеги!

Щиро вітаємо Вас із величним християнським святом Воскресіння Христового!

Позиція партії друкуватиДрукувати

Місцеві вибори

В.КОЛІЩАК: Є всі шанси провести місцеві   вибори восени 2010 року
2010-05-25 12:52:00

В.КОЛІЩАК: Є всі шанси провести місцеві вибори восени 2010 року

Чим швидше будуть призначені місцеві вибори, тим менше конфліктів та судових справ матимуть місце у найближчому майбутньому. Остаточне рішення треба приймати після внесення змін до Конституції, які матимуть на меті упорядкування дати виборів до місцевих рад – вважає Голова Хмельницької обласної організації Єдиного Центру В.КОЛІЩАК.

За словами політика, легітимний термін перебування на своїх посадах у більшості депутатів та голів закінчується у квітні-травні 2010 року. Після цього терміну всі рішення місцевих рад та розпорядження відповідних голів можуть бути легко оскаржені будь-ким, посилаючись на норми діючого законодавства України. «І якщо будь-які із позовів будуть задоволені, то це створить прецедент, який активно використовуватимуть у політичній боротьбі на місцевому рівні. Що, у свою чергу, може призвести до управлінського хаосу в місцевому самоврядуванні», - переконаний В.КОЛІЩАК.

Партія регіонів ухвалила рішення ініціювати проведення місцевих виборів восени цього року за змішаною системою. Але, окрім визначення дати проведення виборів, гостро стоїть питання, за якою виборчою системою проводити місцеві вибори. Як зазначає В.КОЛІЩАК, ще й досі немає єдиної узгодженої в рамках коаліції моделі місцевих виборів. «Одні виступають за необхідність повної мажоритарної системи, а інші наголошують на необхідності збереження партійних списків. Але концепція Партії регіонів передбачає мажоритарну систему для селищ та сіл, і змішану систему - для обласних і районних рад», – додав Віктор Михайлович. 

«Система виборів за закритими партійними списками не виправдала себе на місцевому рівні. Депутати місцевої ради - це представники своєї територіальної громади, а не будь-якої політичної партії. Від мажоритарної чи змішаної системи виборів на місцевому рівні програють партійні бонзи, але виграють пересічні українці. Тому мажоритарна система виборів, бодай навіть часткова, - вкрай потрібна», - вважає В.КОЛІЩАК.

Політик упевнений, що необхідно якомога швидше провести ці вибори, оскільки, згідно з Конституцією, у нас буде крайній термін, після якого говорити про яку-небудь легітимність місцевої влади буде неможливо. «Думаю, є всі шанси, що місцеві вибори зі змінами до законодавства відбудуться восени 2010 року», - додав Голова партійної організації. 


 

Останні новинивсі

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"