Шановні колеги!

Шановні колеги!

Щиро вітаємо Вас із величним християнським святом Воскресіння Христового!

Коментар

2009-07-10 15:42:38

Стоп паління!

Кожного дня в місті викидається близько 700 кілограмів недопалків - саме стільки залишається від майже 1,5 млн. цигарок, які щодня випалюють в Хмельницькому, свідчать організації, які борються із тютюновим димом.
Заборона паління у публічних місцях була введена ще минулого літа, але досі ніяких мір не вжито, щоб ця норма виконувалася, занепокоєний Анатолій Козак, голова Хмельницької районної організації Єдиного Центру, 1-ий заступник начальника управління охорони здоров’я Хмельницької ОДА.


У Тернополі міська рада прийняла рішення щодо заборони паління ще 5 жовтня 2008 року, таке ж рішення діє у Києві.
Уже доведено, що пасивне паління шкідливіше аніж звичайне. Людина, яка просидить у прокуреному барі протягом години прирівнюється до курця, який випалює чотири цигарки!


Парламент Кіпру нещодавно проголосував за заборону куріння на робочому місці, а також у барах, ресторанах і нічних клубах. Зокрема, згідно із законом, в офісах мають з`явитися спеціальні кімнати для куріння, утім при цьому створення приміщень для курців усередині ресторанів не допускається. За порушення закону стягується штраф близько 2 тисяч євро! В Італії за куріння в присутності вагітної жінки або дитини у віці до 12 років — 500 євро. У Франції закон про заборону на куріння в публічних місцях почав діяти з початку 2007 року, безперешкодно палити можна тільки у себе вдома. А у Великій Британії з 1 липня 2007 року куріння заборонено в усіх закритих громадських місцях. Це означає, що водіям автомобілів буде заборонено палити в тому випадку, якщо, крім них, у машині є ще хоча б один пасажир.

Тому на даному етапі боротьби із палінням потрібно:


1)Створити в Хмельницькому Антитютюнову коаліцію із представників громадських організацій та представників влади, в тому числі міліції, які вживатимуть найсерйозніших заходів для подолання тютюнової епідемії.


2)Заборонити курити у приміщеннях органів влади та місцевого самоврядування. Відвести спеціальні місця для куріння, обладнавши їх витяжкою та заборонити палити на робочих місцях та в службових приміщеннях.


3)Розширити громадські місця, де курити заборонено – на балконах житлових будинків, у підвальних приміщеннях, центральній частині міста, лікарнях, дитячих садках, школах, стадіонах, пляжах, автобусних зупинках, та улюблених місцях відпочинку громадян.

 

4)Встановити у заборонених місцях спеціальні таблички із написом про заборону паління та розміром штрафу!(Згідно ст. 175-1 КУАП розмір штрафу за паління у заборонених місцях до 119 грн.).


5)Правоохоронним органам спільно із представниками громадських організацій спільно здійснювати рейди з перевіркою дотримання закону, хоча б на першому етапі!


6) Стимулювати людей до здорового способу життя . Можна платити невеликі премії тим працівникам, які розпрощалися з цигарками. Це не лише поштовх до здорового способу життя, а й відчутна економія робочого часуУ Кам’янець - Подільському керівництво організації «Вікно - Плюс» ще торік виділяло понад 100 грн. тим працівникам, які кинули палити.


7) Місцевим радам прийняти рішення про захист здоров’я людей від пасивного паління, обмеження тютюнопаління та визначення місць для паління! 

Інші коментарівсі

Останні новинивсі