Шановні колеги!

Шановні колеги!

Щиро вітаємо Вас із величним християнським святом Воскресіння Христового!

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

3 2010 року школи фінансуватимуться за рахунок батьків
2009-12-30 09:19:00

3 2010 року школи фінансуватимуться за рахунок батьків

Уже з Нового року кожна бюджетна установа соціально-культурної сфери (у тому числі, і школа) має відкрити в територіальних органах Державного казначейства в примусовому порядку два види розрахункових рахунків, із яких буде здійснюватися фінансування видатків кожного закладу.

 

Положення документу мали набрати чинності ще 1 жовтня, але протести освітян і батьківської громадськості внесли корективи у плани уряду. Тому введення в дію розпорядження було перенесено на 1 січня 2010 року».


Кожна школа повинна відкрити два рахунки : загальний реєстраційний рахунок – для обліку операцій з виконання загального фонду кошторису та спеціальний реєстраційний рахунок – для обліку операцій з виконання спеціального фонду кошторису та зарахування на цей рахунок коштів за надані установою платні послуги, а також благодійних внесків, грантів і дарунків.


Збільшення видатків шкіл на адмінперсонал і проведення додаткових тендерних процедур призведе до необхідності введення до штатних розписів шкіл посади бухгалтера або бухгалтера-касира (оскільки виникає потреба проводити операції з отриманням, зберіганням та видачею готівки). А це у свою чергу - додаткові (не заплановані у бюджеті) видатки на проведення тендерів на закупівлю товарів».


 Із 1 січня 2010 року право першого підпису на платіжних документах одержує керівник школи, а з нею – і кримінальну відповідальність за можливі порушення у операціях з фінансами. Але оскільки більшість директорів шкіл не мають спеціальних знань та досвіду з питань права і фінансового управління, тому необхідно щоб у кожній школі був фінансист, платити зарплатню якому мають уже із держбюджету.


Такми чином, повноваження директорів знівелюються другим підписом, який під платіжними документами має ставити головний бухгалтер централізованої бухгалтерії бюджетної установи, який директору школи не підпорядкований. Також політик каже, що всі документи мають засвідчуватися печаткою районного управління освіти, що ускладнює процедуру здійснення операцій по рахунках.

Отже, офіційне введення рахунків це - фактичне спонукання керівництва шкіл до максимального залучення батьківських коштів на потреби закладів.

За умов обмежених фінансових ресурсів, влада фактично намагається перекласти частину видатків на утримання закладів освіти на батьків. Не випадково розпорядженням дозволяється з коштів на спеціальному рахунку фінансувати утримання шкіл та оплату праці вчителів».


Фактично документ прийнятий урядом порушує Конституцію України, яка гарантує громадянам 100% безоплатну загальну освіту.
На мою думку, постанова уряду – фактичною спробою переведення загальноосвітніх закладів на фінансування за рахунок батьківських благодійних коштів. Таке нововведення є протиправним за своєю природою і несе низку загроз для системи освіти. Уряд повинен скасувати або переглянути розпорядження з огляду на значні недоліки.


Єдиний Центр виступає категорично проти ідеї фінансування шкіл за рахунок батьківських коштів, оскільки безоплатність загальної освіти гарантована Конституцією України.


Впевнений, що необхідно відмовитися від форсування впровадження окремих рахунків до завершення фахової перепідготовки керівників шкіл на базі інститутів підвищення кваліфікації.

С.Кащук,
депутат Білогірської районної ради, голова РО Єдиного Центру«Під кутом» (газета Білогірської районної ради та районної адміністрації) 23 грудня 2009 року, №100

 

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"