Шановні колеги!

Шановні колеги!

Щиро вітаємо Вас із величним християнським святом Воскресіння Христового!

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Хто ж буде губернатором?
2010-03-17 12:35:00

Хто ж буде губернатором?

Сьогодні над цим питанням ламають голови можновладці й пересічні хмельничани...

Оскільки з приходом до влади команди Віктора Януковича в Україні гряде масова зміна глав адміністрацій, те, що Іван Гавчук найближчим часом залишить крісло губернатора, вже ні в кого сумніву не викликає. Останні дні засоби масової інформації активно обговорюють тему про те, хто ж очолить область після його відставки? Перша хвиля чуток «призначила» на цю посаду чотирьох чоловік.
Серед них можна назвати першого заступника голови облдержадміністрації Миколу Дерикота, який навіть не приховував того, що підтримує Віктора Януковича. Саме тому, напевно, взяв відпустку на період виборів. До речі, у районах, за які він відповідав, Віктор Федорович набрав близько 30 відсотків голосів.  
Що стосується кандидатури голови обласної організації Партії регіонів, заслуженого працівника сільського господарства України Василя Ядухи, то ця людина пройшла шлях від головного агронома до начальника Головного управління сільського господарства і продовольства облдержадміністрації та голови районної державної адміністрації.
До речі, за неофіційною інформацією, Василю Степановичу уже запропонували два варіанти на вибір: або стати губернатором Хмельниччини, або ж «податися» в народні депутати. Поки що пан Ядуха перебуває в роздумах.
Третім є керівник обласного виборчого штабу Партії регіонів, голова правління «СТІОМІ-холдінг» Михайло Стаднік. Подейкують, що після перемоги Віктора Януковича Михайло Васильович навіть їздив до Києва, швидше за все, – за посадою. Ну і наймолодший із них – голова обласної організації «Єдиний центр», заступник голови облдержадміністрації Віктор Коліщак.
... Однак офіційні особи зберігають мовчання, тому дізнатися, хто ж є реальним претендентом на посаду губернатора, ми не змогли. Голови райдержадміністрацій, до яких ми зверталися, теж остерігаються висловлювати свої припущення: «Ми не в праві коментувати ситуацію доти, доки не буде прийняте офіційне рішення»... А от багато хто вважає, що очолити область може зовсім стороння людина.
«Претендентів на посаду губернатора чотири: це Василь Ядуха, Михайло Стаднік, Микола Дерикот та Віктор Коліщак, – каже народний депутат України Лев Бірюк. – Але, швидше за все, прийде п’ятий. Хто? Поки що невідомо, але, як у пісні співається: «В нашій країні героєм може стати будь-хто».
Яким чином це буде здійснено? Думаю, Сергію Льовочкіну призначенням головою адміністрації Президента передано всі права. Він і обиратиме керівників областей. І сподіваюся, він буде не гіршим, ніж Балога, а, може, і кращим. Я взагалі виключаю втручання Президента в кадрову політику».
Щось конкретне сказати не зміг і наш земляк, заступник міністра регіонального розвитку та будівництва України Анатолій Ткачук. «Я не можу нічого сказати, – каже Анатолій Федорович, – тому що чутками не оперую, а офіційної інформації поки що немає. Але все залежатиме від формату коаліції і прем’єра. А коли створиться коаліція, кандидатів на посади голів облдержадміністрацій будуть пропонувати певні її учасники. За відсутності коаліції всі ці обговорення – не більше, ніж плітки.
Я переконаний, що це буде представник Хмельниччини. І якщо навіть в цей час він знаходиться поза межами області, то тут або його коріння, або бізнес. Як правило, так буває завжди».
Ще подейкують, що нинішній губернатор Іван Гавчук, зрозумівши, що його час минув, уже вивіз із кабінету свої речі. Насправді ж він знаходиться у відпустці, вийшовши з якої, працюватиме разом із своїми заступниками аж до призначення нового керівника області. А ним, за чутками, що днями поширилися в районах, може стати навіть ...старший син Януковича. Чому б і ні? У нас уже був наймолодший в Україні губернатор. 

Лариса ШАНДОВСЬКА. Хмельницька обласна газета «Є Поділля», №9 (1380, 4 березня, 2010 р.

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"