Шановні колеги!

Шановні колеги!

Щиро вітаємо Вас із величним християнським святом Воскресіння Христового!

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Стратегію розвитку міста визначатиме громада
2010-08-20 10:24:00

Стратегію розвитку міста визначатиме громада

У Городку почали впровадження проекту «Сталий міський розвиток», який фінансується Євросоюзом. «Реалізація цього проекту підвищить активність громади, навчить її бути небайдужою до долі рідного міста», – переконаний Віктор Хоптинець, Голова Городоцької районної організації Єдиного Центру та Городоцький міський голова.

Протягом трьох років дії проекту представники  муніципалітету Городка візьмуть участь у навчальних семінарах, тренінгах зі стратегічного планування, належного управління, працюватимуть з експертами та консультантами з розробки та впровадження стратегії розвитку райцентру. В рамках проекту передбачено на конкурсних умовах надання грантів для громадських неурядових організацій Городка. Вартість одного, в середньому – п'ять тисяч євро. По закінченні проекту стратегічний план розвитку Городка, як й інших міст-учасників проекту, буде розміщений на офіційному сайті проекту і буде доступний потенційним інвесторам.

 

Проект передбачає два етапи. Перший – написання програми стратегічного розвитку. В його рамках місто отримуватиме гранти на реалізацію міні-проектів.  При цьому до співпраці активно залучатимуть громаду і пріоритети розвитку міста визначатиме саме громада. При наявності  затвердженого плану стратегічного  розвитку на другому етапі можна буде отримувати європейські гранти.

 

«Для чого нам це потрібно? – зауважує Городоцький міський голова Віктор Хоптинець. – З досвіду нашого польського міста-побратима Сохачева знаю, що щоб отримати серйозний грант, потрібно пройти «сім кіл пекла»: підготувати документацію, захистити її, і лише потім претендувати на якісь гранти. І нас зараз будуть вчити «ловити рибу». Адже для того, щоб щось отримати, потрібно щось вкласти. Цей проект нам потрібен, насамперед, щоб розвинути громадську  ініціативу.

 

Що проект дасть у перспективі?  Наведу один приклад. Коли двадцять років тому у місті починало свою діяльність товариство «Полонія», хто б міг подумати, що у нас з'явиться  такий сучасний заклад, як школа з польською мовою навчання. Минув  час, товариство зміцніло, стало поважною громадською організацією, до її ідеї підключилася міська та районна влада, і сьогодні ми маємо чудову школу. Так само діятиме і цей проект. Люди мають повірити в себе, повірити в те, що вони  можуть змінити на краще своє життя, життя своєї родини, будинку, вулиці, міста». 

Олена Щегельська газета "Є Поділля"

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"